Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agility

3. 3. 2010

Zhruba v roce 2001 na našem cvičáku přišel pan Slunéčko s nápadem, že bychom mohli dělat i agility, tenkrát se u nás v republice začaly více rozvíjet. Udělaly se překážky a tunely na možnost trénování a  pár lidí se tomu začalo aktivně věnovat . Tenkrát se účastnilo agilit jenom pár lidí, byla to Tereza Kulhová se psem Bud Malidaj (BOM), Aneta Bouzarová se psem Rex (NO), pan Slunéčko a Dcerka (Labr.retriever), Tomáš Kulha ml. s křížencem Punťou a Jiří Slunéčko ml. s  Dustym (Německý pinč).

Pan Slunéčko st. vlastnil starou Škodu 1203 kterou jsme všichni výše zmínění jezdili po závodech, byla to tenkrát pouze sranda, nebral to nikdo vážně, tak jako se to bere teď.

 

Obrazek

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Nějaký čas měly agility na našem cvičáku pauzu, děti, které dříve rády cvičily odešly ze cvičáku a skupina se rozpadla. Zůstal jen pan Slunéčko, se svou starší fenou Dcerkou, Jirka Slunéčko ml. s Dustym a pár lidí, kteří během let přišli a zase odešli.
Až po letech se probraly opět víc k životu, když se o ně začala zajímat nová skupina mladých, kteří neměli zájem o všestranný výcvik psa a s jejich ,,zlaťáčky" chtěli dělat něco více veselého a uvolněnějšího a tak se staré překážky opět vytáhly a oprášily...

V dnešní době se výcviku agilit věnují pouze rekreačně. Mezi leadera skupiny lze počítat Terezu Houskovou se svojí fenkou Zlatého retrievera Betynkou, která stále běhá parkury i když spousta lidí, i pan Slunéčko, už odešli. Dále Zuzka se svojí zlaťandou Annie. O tom, že jsou u nás na cvičáku agility veřejnost moc neví, přesto, že máme kompletní parkur. Hodně lidí začalo a krátce na to skončilo a tak nyní máme pouze dvě členky agility teamu, což je velká škoda a pokusíme se o nás veřejnosti říct.

Obrazek

 

 

Obrazek

Betynka

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Agility