Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aneta

26. 2. 2010

Aneta Bouzarová

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Psi

Rex (NO bez PP) 5.4.1999-15.10.2007

Sharon (NO bez PP)   ZZO, BH, StPr2, UPr3
universal-dog

Xendy Malidaj
(BOM) BH
rodokmen

Cruel Raven Bohemia Col-Bri (BOM)


Ke psům a zvířatům vůbec jsem měla vztah vždycky. Kromě psa jsem měla i koně a jiná domácí zvířata. V mé rodině měli vždy psy NO a tak již od mala jsem měla s výběrem plemene jasno. 
Během mých dětských let jsme doma měli fenu NO, Dinu, která byla tenkrát na můj osobní pohled skvěle vycvičená, dnes už vím, že to je jen základ, ale nadchlo mě to a chtěla jsem také svého psa se kterým bych mohla cvičit.

Ten poprvé přišel když mi bylo 9 let a v Jindřichově Hradci jsem si vzala štěně NO bez PP, Rexe. S Rexem jsem začala docházet na cvičák v Kardašově Řečici.Účastnila jsem se sním závodů v agility, ale zejména jsem sním cvičila podle NZŘ. S Rexem jsem ve výcviku nijak nevynikala, přesto to byl poslušný pes a mě jako malou holku respektoval a poslouchal. Po jeho smrti jsem měla menší pauzu a pak jsem se rozhodla pořídit nového psa. 

Další byla vlkošedá fena Sharon, také bez PP. Od úplného začátku jsem s ní nepracovala správně a  jen jsem jednou týdně docházela na náš cvičák. Sharon je klidná a spolehlivá a protože nám to spolu hezky šlo, začala jsem se o výcvik zajímat mnohem víc, zvyšovat motivaci, stopovat a přemýšlet nad každým krokem dál. Bohužel jediné co nám nejde jsou obrany, fena nemá naprosto žádnou dráždivost. Od roku 2012 došlo k rozdělení MZŘ na samostatné disciplíny, což bylo pro nás velmi vítané, během roku 2012 jsme si udělaly zkoušky UPr1-2 (IPO poslušnost) a na jaře 2013 UPr3, dále chceme dělat jen stopařinu ve které čuba vyniká. Snad se nám jednou podaří pokořit i zkoušku FH. Pro radost trénujeme i vyhledávání předmětů podle StPr. V srpnu 2013 jsme splnily zkoušku StPr prvního stupně, v říjnu druhého.

 
Na konci roku 2010 jsem dostala mladou fenu BOM Xendy Malidaj. Na podzim roku 2011 jsem Xendy uchovnila.

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

dsc_0428.jpg

 

xendy--1-.jpg

 

 

 

 

 

x2.jpg

x5.jpg

 

s2.jpg

 

 

 kopie---dsc_0348.jpg

 

kopie---dsc_1672.jpg

kopie---dsc_1695.jpg