Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohlédnutí za sezónou 2012

25. 12. 2012

 Rok 2012 pro ZKO Kardašova Řečice


Stejně jako předchozí rok i letos se na našem cvičáku nelenilo.

Na svůj první závod sezóny vyrazila v největších mrazech Lenka Bartošová s Uriaschem Malidaj. 11.2.2012 na Memoriálu Františka Jaroše obsadila krásné třetí místo!!!

1.4.2012 se na ZKO Třeboň konaly zkoušky podle NZŘ. Za naše ZKO nastoupil Jan Chvojka s Virgilem Malidaj na ZVV1 a Pepa Dohnal s Bobem z Lanštorfa na ZM, oba psovodi byli úspěšní! Za Chs Malidaj byl úspěšný i  Jan Holický s Victorem Malidaj v ZVV1.

Je druhý týden v dubnu 2012 a pejskaři ze ZKO Třeboň a ZKO Kardašova Řečice berou ven své psy v netradičním oblečení. Špinavé a otrhané ,,psí“  hadry leží doma a všichni na sobě mají saka, šaty a jiné společenské oděvy, které značí, že se děje něco významného, přesto každému u nohy kráčí naši chlupatí kamarádi, domáhající se pozornosti vyskakováním a psovodi ze sebe nestačí oklepávat chlupy. Je 14.4.2012 a pro dva naše kamarády je den D. Všichni jsme se sešli v Třeboni před městským úřadem, abychom zde ,,vyštěkali“ Honzíka Holického a Lucinku Davidovou a popřáli jim tak štastnou cestu společným i pejskařským životem.


21.4.2012 Na závod,,O pohár města Dačice“ se letos vydala Lenka Bartošová s Uriaschem Malidaj v kategorii ZM a Dagmar Vacková s Urschou Malidaj, taktéž v ZM. Na samostatnou kategorii ,,stopa podle ZVV1“ nastoupila Jitka Géblová s Yasy Bohemia Ertis. Vyšlo nám celkem pěkné počasí a účast na závodech byla velmi pěkná. Dáša s Viky obsadila krásné druhé místo se ztrátou jednoho bodu od první pozice a měla nejlepší obranu své kategorie. Lenka s Jašínem skončila na osmém místě a Jíťa s Besinkou na páté pozici.

O další tři dny později ovšem zavládne v domácí Chs Malidaj smutek, do nebe nečekaně odchází Nara Malidaj, fena která sama získala ve sportovní kynologii zkoušku nejvyšší . Nositelka staré belgické krve po Kolossovi des Deux Pottos a matka mnoha výborných potomků, kteří stejně jako ona skládají nejvyšší zkoušky, uplatňují se i na poli služebním a závodí na republikové úrovni, odchází do psího nebe dne 23.4.2012

Hned další týden po závodech v Dačicích nastupuje Dáša, tentokrát s Rominou Malidaj, na svůj první velký závod republikových rozměrů – VS na MR IPO2012  v Třeboni. Holkám se velmi daří na stopě i obraně, poslušnost byla přísně, ale spravedlivě obodovaná a tak Dáša obsadila krásné 14.místo a kvalifikovala se na MR IPO 2012. Kamarád Honza Lacina (ZKO Třeboň) s Ivy Laroja obsadil 13.místo a taktéž se kvalifikoval na MR.

13.5. se u nás konaly zkoušky podle MZŘ. Na zkoušky nastoupilo 12 psovodů, rozhodčí byl pan Kovář. 11 psovodů úspěšně složilo zkoušku BH a 1 psovod zkoušku UPr1. Pana rozhodčího jsme porazili 12:0!!!

Další týden, o weekendu 18.-20.5.2012 se u nás konal seminář s panem Ladislavem Machem pro členy ZKO KŘ a ZKO Třeboň.  Dva dny jsme intenzivně pracovali na poslušnostech a obranách, pan Mach si s sebou přivezl své dva pomocníky –figuranta Jirku Purmu a Zdeňka Kohouta a stejně jako jemu, i jim děkujeme za super weekend, za mnoho užitečných rad a příjemné posezení po večerech.

7.7.2012 jede Dáša s Rominkou a Honza s Virgilem na CACIT do Pištína, Dáša závodí v kategorii IPO3 a obsadila šesté místo, Honza s Virgilem v kategorii IPO1 obsadil také šesté místo a Honza Lacina s Ivy se umístili na třetím místě v IPO3. V den závodu byly příšerné lijáky, které závod protáhly až do pozdních večerních hodin. Závod byl velice pěkně zasponzorován firmou Happy dog a i hůř umístění neodcházeli s prázdnou.

Další a neméně významný závod se konal u nás, místní Memoriál Ivany Tůmové měl své jubilejní dvacáté konání! Za ZKO KŘ nastoupila v kategorii IPO3 Dáša s Rominou a vybojovaly první místo!!! Pohár  z 20.ročníku konání zůstává doma a Dáša se zapisuje po letech opět mezi jména jeho výherců s fenou ze stejné krevní linie. (Pohár naposled vyhrála s Ernou Malidaj).  V kategorii ZVV1 byl druhý Honza s Virgilem Malidaj!

5.-7.10.2012 je pro Dášu velice významný den, prvně v životě vstupuje na závodní kolbiště na tak velký závod. Ve Sportcentru Doubí se koná šestnácté Mistrovství republiky belgických ovčáků. Přesto, že byla Romina na tento závod připravená, nedopadl bohužel dle našich představ. Jak to tak chodí, pes není stroj a jestli Romina chtěla Dášu někdy pěkně ,,vypéct“ vybrala si to všechno v první den závodu. Na stopě přestala označovat předměty a ztratila se, na poslušnosti předvedla hrubé chyby, které se v minulosti nikdy předtím neobjevily, v doprovodu nekázně a nechuti ke spolupráci opouští Dáša plac s ironickým a rezignovaným úsměvem a slovy ,,Kdo mi vyměnil psa?“ Druhý den na obraně se už daří o mnoho lépe a je na co koukat, Romča plynule předvádí s přesností a klidem všechny cviky, nástupy má razantní a tvrdé, zákusy plné a pevné, pouští . Při vyhlašování zjistíme, že obsadily 22.místo, které není špatné a máme z něj radost. Téhož závodu se účastní i otrkaní mazáci Láďa Mach a Octavius Malidaj (polobratr Rominy) a obsazují 9.místo, dále na 18.místě pan Maňák a Ulli Malidaj (po Naře Malidaj, výše v článku) a 13.místo Honza Lacinů a Ivy Laroja.

13.10.2012 se u nás konají zkoušky podle MZŘ. Rozhodčí  Ing.Vratislav Petrů. Nastoupilo 11 psovodů z nichž 8 bylo úspěšných.
BH – Jitka s Rina Nový Mira Mar
IPO V - Lenka s Jašínem a Pepa s Bobem
IPO1 – Dáša s Viky
IPO2 – Chvojín s Virgilem Malidaj a Honza Holický s Victorem Malidaj
UPr2 – Aneta se Sharon

6.11 a 18.11.2012 přichází další dvě bolestné ztráty pro Chs Malidaj, do psího nebe odchází v nedožitých 17 letech francouzská kráska Lys des Compagnons de la Vie, matka několika velmi úspěšných potomků (Hellen Malidaj, Jake Malidaj…), importována z Francie s nejvyšší francouzskou chovností, elegantní a dobrosrdečná fena.
V dalším týdnu odjíždí do nemocnice náš Jirka Turků na kompletní výměnu druhého kolene, jelikož je jeho fena, Ira Malidaj, již v špatném stavu, intuitivně se s ní raději rozloučí, dle jeho očekávání ji Dáša v pozdních večerních hodinách 18.11. odváží uspat.
 Ira by k ohlédnutí za jejím životem potřebovala svůj vlastní list, zvěsti o jejím charakteru, nekompromisní bojovnosti a tvrdé povaze se dostaly až do Německa či Francie. Když byla Ira ještě štěně, vzbudila velký zájem u významných kynologů té doby a odmítnutí jejího prodeje za velké peníze neslo ve světě pro Dášu a Jirku dobré jméno a hlavně respekt. Po Iře Malidaj byly odchovány tři vrhy a v každém vrhu je nejeden významný jedinec (Octavius, Olin, Okie, Olli… Queen, Quint… Romina, Roxy…) Její jméno a památka se ponese dál v rodokmenech jejích potomků.

Letošní rok pro nás ovšem neznamenal pouze závody či zkoušky. Konečně se oplotil  celý pozemek kolem cvičáku a rozvedl se el. proud i do zadní části placu. Prostor kolem kotců a ohniště byl vybaven novou lampou, zejména pro tábory, které k nám jezdí. Začala se stavba pergoly před klubovnou ,na jejíž práci se bude ještě pokračovat a v přípravě je i vstupní brána na cvičák. Několikrát se musel pozemek sekat a na podzim hrabat listí. I vnitřní údržba klubovny  se každoročně konala ve velkém.

Kvůli okolnostem, které se u nás udály během týdne od 10.12.2012, kdy byl náš cvičák vykraden a bylo odcizeno  13 železných a pozinkovaných dvířek od kotců, několik kusů přebytečného železa z oplocení pozemku a násilně zničeny oboje dveře i dvířka do skladů s nářadím a překážkami, příjde v potaz možná rekonstrukce klubovny, kdy by mělo dojít k zazdění jednich vstupních dveří a využívat se budou pouze jedny, zabezpečené, tak aby v případě opakování krádeže došlo co k nejmenším škodám na majetku.